Kolektif – Medyada Homofobiye Son! (2010)

Kaos GL Derneği’nin 3 bin 645 haberi, bu haberlerin kurgulanışı ve sunuşunu inceleyerek hazırladığı ‘Medyada Homofobiye Son!’, Türkiye medyasındaki homofobik yaklaşımları ortaya koyuyor.

Türkçe ve İngilizce yayımlanan ve eşcinsellere yönelik önyargıları tartışmaya açan raporda, homofobik haberlerin yapıldığı kuruluşlar kadar, doğru noktalardan LGBTT bireylerin sorunlarını ele alan kuruluşlara da rastlamak mümkün.

Raporda dikkat çeken bir nokta da, homofobinin, incelenen haberlerin diline, kullanılan görsele, başlığa, manşete, başlık altı ve resim altı yazılarına nasıl sinsice sızdığını da gözler önüne sermesi.

  • Künye: Kolektif – Medyada Homofobiye Son!, hazırlayan: İsmail Alacaoğlu, Özge Gökpınar ve Umut Güner, Kaos GL Yayınları, siyaset, 192 sayfa

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.