Kathleen A. Bogle – Takılma Kültürü (2015)

Kampüs hayatında seks, flört ve ilişkiler…

İnsanların üniversite hayatları boyunca ve üniversite sonrasında nasıl ilişki kurduklarını ve bir araya geldiklerini feminist bakışla araştıran bu kitap, öğrenci ve yeni mezunların seks ve ilişkilere nasıl baktıkları konusunda bazı çarpıcı ayrıntılar barındırıyor.

Kadın-erkek ilişkilerinin dünyanın her yerinde benzer biçimler aldığını gözler önüne sermesiyle dikkat çeken kitap, flörtten takılmaya nasıl ve ne zaman geçildiği ve bunun kadınlarla erkekler için ne anlama geldiğini ortaya koyuyor.

Kitabın yazarı Kathleen Bogle, ABD üniversitelerinde yaptığı araştırmada heteroseksüel üniversite gençliğinin ilişki biçimlerinin tarihini inceliyor ve dünyanın pek çok yerinde kadınlarla erkeklerin kafasını kurcalayan sorulara cevap arıyor.

  • Künye: Kathleen A. Bogle – Takılma Kültürü: Kampüste Seks, Flört ve İlişkiler, çeviren: Esra Polat, Güldünya Yayınları, 264 sayfa, cinsellik, 2015

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.