Flavia Amabile ve Marco Tosatti – Halep’in Baronları (2015)

Anadolulu Mazlumyan ailesinin, on dokuzuncu yüzyılın sonlarında memleketlerini terk etmek zorunda kalıp Halep’e göç etmeleri ve sonrasında yaşananların hikâyesi.

‘Halep’in Baronları’, Mazlumyan ailesinin burada kurdukları Baron Oteli etrafında, Osmanlı’nın son dönemleri ile bu süreçte Suriye ve Ortadoğu’da yaşananları konu edinen, dikkat çekici bir roman.

İtalyan yazarlar Flavia Amabile ve Marco Tosatti, Mazlumyan ailesinin bir asır boyu ayakta tuttuğu Baron Oteli pek çok tarihi figüre ev sahipliği yapmıştı.

Arabistanlı Lawrence, Cemal Paşa, Mustafa Kemal Atatürk, Liman von Sanders, Agatha Christie ve Hafız Esad, yolu buradan geçen ünlü isimlerden birkaçı.

İşte bu roman da, bu ünlü otel etrafında, tarihin hız kazandığı bir dönemde yaşananları kayda alıyor.

  • Künye: Flavia Amabile ve Marco Tosatti – Halep’in Baronları, çeviren: Yelda Gürlek, Aras Yayıncılık, roman, 208 sayfa, 2015

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.