Sermed Tezel – Nefesin Gücü (2009)

Kendini “sadık bir Tai Chi öğrencisi” olarak tanımlayan Sermed Tezel, ‘Nefesin Gücü’ başlıklı elimizdeki kitabında, açıklamalar ve video uygulamaları yoluyla, insanın fiziksel, zihinsel ve ruhsal niteliklerini yöneten nefesin doğru bir şekilde kullanılması konusunda önerilerde bulunuyor.

Nefes aracılığıyla, bağımsız sinir sisteminin tüm fonksiyonlarının belirlenen hedefler doğrultusunda kontrol edilebileceğini söyleyen Tezel, doğru kullanılan nefesin, otonom sinir sistemini dengede tuttuğunu ve böylelikle insanın iradesi dışında başına gelebilecek kaza bela dışında, hem doktora hem de hastaneye olan gereksinimi ortadan kaldırdığını savunuyor.

Tezel, nefes konusundaki teoriler, egzersizler ve video uygulamaları yoluyla, bilincin nasıl kontrol edilebileceğini, farkındalığın nasıl kurulabileceğini ve doğal yeteneklerdeki gücün nasıl keşfedilebileceğini anlatıyor.

  • Künye: Sermed Tezel – Nefesin Gücü, Opus Yayınları, kişisel gelişim, 103 sayfa
Reklamlar

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.