Edip Ahmed Bin Mahmud Yüknekî – Günümüz Diliyle Atabetü’l-Hakâyık (2009)

Bir ahlak ve öğüt kitabı olan Atabetü’l Hakâyık, Türkçe ismiyle ‘Gerçeklerin Eşiği’, Türk-İslam düşünüşünün başta gelen eserlerinden.

‘Kutadgu Bilig’den yarım yüzyıl sonra yazılmış eserin yazarı Edib Ahmed Bin Mahmud Yüknekî, okuyucuya ahlak ilkeleri, nasıl ahlaklı insan olunabileceği gibi konularda öğütlerde bulunuyor.

Bilginin erdemi ve kullanılışı ile ilgili ipuçları veren Yüknekî’nin kitabı, kuşkusuz, bilginin neden önemli olduğunu yüz yıllar önce irdelemesiyle de dikkat çekiyor.

Yaşar Çağbayar’ın hazırladığı kitapta ayrıca, yazarın hayatı ve eseri anlatılıyor; eserin nüshalarından örnek sayfalara yer veriliyor.

  • Künye: Edip Ahmed Bin Mahmud Yüknekî – Günümüz Diliyle Atabetü’l-Hakâyık, hazırlayan: Yaşar Çağbayır, Ötüken Yayınları, din, 71 sayfa
Reklamlar

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.