Kolektif – 1924 Dünya Tarihinin İlk Radyo Oyunları (2009)

‘1924 Dünya Tarihinin İlk Oyunları’ isimli elimizdeki eser, Richard Hughes’un ‘Tehlike’, Pierre Cusy ile Gabriel Germinet’in ‘Deniz Depremi’ ve Hans Flesch’in ‘Sihirli Radyo’ başlıklı üç radyo oyununu bir araya getiriyor.

1924 yılında Fransa, İngiltere ve Almanya’da oynanan bu üç oyun, radyo oyununun tüm dünyada milâdı olarak kabul ediliyor.

Oyunların yazılma serüvenleri, yayımlandıkları zaman nasıl tepkiler aldıkları ve yazarlarının hayat hikâyelerinin de sunulduğu kitap, sahne ve iletişim sanatları tarihinde büyük önem taşıyan bu üç oyunu meraklılarına sunmasıyla önemli bir boşluğu dolduruyor.

  • Künye: Kolektif – 1924 Dünya Tarihinin İlk Radyo Oyunları, yayıma hazırlayan: Kıvanç Nalça, çeviren: Kıvanç Nalça ve Evrim Baştuğ, Galata Yayınları, tiyatro, 103 sayfa

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.