Anthony Bourdain – Mutfak Sırları (2018)

Yakın zamanda bu dünyadan göçen dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain’in yayınlandığı zaman büyük gürültü koparmış ‘Mutfak Sırları’ şimdi Türkçede.

Bourdain’in, okuru ziyadesiyle aydınlatan, ayrıca dürüstçe kaleme aldığı kitabı, mutfaktaki uzun yıllara yayılan deneyimlerini, yaşadığı ilginç olayları ve enteresan hikâyeleri bizimle paylaşıyor.

Özellikle aşçılık dünyasının bilinmeyen yönlerini oldukça eğlenceli bir üslupla anlatmasıyla bu kitap, her anlamda lezzetli bir okuma vaat ediyor.

Kitabın bu edisyonu, Bourdain’in ölmeden önce el yazısıyla yaptığı eklemeleri de barındırıyor.

Bourdain’den iki alıntı:

Aşçılıkla geçim sağlamanın en iyi tarafının ne olduğu bana sık sorulmuştur. Yanıt şu: Bir altkültüre dahil olmak. Tarihsel bir sürekliliğin, kendi diline ve âdetlerine sahip gizli bir topluluğun parçası olmak. Ellerini kullanarak en iyi şeyler yapmanın, tüm duyularını kullanmanın anlık hazzını yaşamak.

Bazen sanki üç hayat yaşamışım gibi hissediyorum. Eğer öyleyse, bu onlardan biridir. Belki de bir buçuğu. Bunu tekrar okurken geçmişe bakınca öyle görünüyor ki, hayatımın herhangi bir anında ne bildiğimi SANARSAM SANAYIM, aslında hiçbir şey hakkında hiçbir şey bilmemişim asla. En azından önemli şeyler hakkında.

  • Künye: Anthony Bourdain – Mutfak Sırları, çeviren: Dost Körpe, Domingo Kitap, yemek, 364 sayfa, 2018

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.