Kolektif – Sinema Söyleşileri 2008 (2009)

‘Sinema Söyleşileri 2008’, 2008 yılı boyunca Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde oyuncu, yönetmen ve sinemaseverlerle yapılan söyleşi, panel ve sunumlardan oluşuyor.

Sinemacıları ve önemli sinemaseverleri kendi ağızlarından okuyabilme fırsatını sunan kitap, Türkiye sinemasının dünü, bugünü, filmler ve diziler üzerine eğlenceli ve öğretici sohbetleriyle dikkat çekiyor.

Yıllıkta, Derya Alabora, Halil Ergün, Genco Erkal, Ali Poyrazoğlu ve Rutkay Aziz gibi oyuncularla; oyunculuklarının yanı sıra yönetmenlikleriyle de öne çıkmış Uğur Yücel, Cem Özer ve Reis Çelik gibi isimlerle, ayrıca Türkiye sanat camiasının önde gelen başka isimleriyle yapılan söyleşiler bulunuyor.

  • Künye: Kolektif – Sinema Söyleşileri 2008, yayına hazırlayan: Ayşegül Oğuz ve Deniz Nilüfer Erselcan, Boğaziçi Üniversitesi Yayınları, sinema, 575 sayfa

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.