Mark A. Garlick – Resimli Evren Atlası (2009)

Bilimkurgu, teknoloji ve uzay araştırmaları alanında uzman Mark A. Garlick imzalı ‘Resimli Evren Atlası’, evreni ayrıntılı bir biçimde belgeliyor.

Çok sayıda harita, şema ve illüstrasyonla, evrenin renkli fotoğraflarını barındıran atlas, ele aldığı konuyu çok yönlü bir bakışla anlatıyor.

Dünya’nın ve uydusu Ay’ın incelenmesiyle başlayan atlas, daha sonra her bölümde evrenin daha geniş bölgelerini sergiliyor ve nihayetinde, görülebilir evrenin tamamını anlatıyor.

Güneş Sistemi’ndeki uyduların çoğunu ve bütün gezegenleri ayrıntılı haritalarla gösteren atlas, zengin bir görsel içeriğe sahip.

  • Künye: Mark A. Garlick – Resimli Evren Atlası, yıldız haritaları: Wil Tirion, çeviren: Ali Rüstem Aslan, İlke Akbulut ve Barış Toktamış, NTV Yayınları, atlas, 304 sayfa

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.