Sezar Atmaca – Denizcilik Alfabesi (2017)

Çocuğu ve yetişkiniyle her yaştan deniz meraklısını denizcilikle tanıştırma potansiyeline sahip nitelikli bir kılavuz.

Çapadan dümene, hava tahmininden işaret bayraklarına, seyir defterinden lumboza, omurgadan ön yelkene, pusuladan sancağa ve şamandıradan usturmaçaya pek çok maddeyi özlü bir şekilde açıklayan kitap, aynı zamanda bunları daha anlaşılabilir kılmak adına çizgilerin gücünden de yararlanmış.

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin okurlarında deniz algısını güçlendirecek, onlara denize açılma cesareti aşılayacak bir çalışma.

Deniz, insan ve tekne ilişkisini, her birini diğerinden ayırmadan birbirleriyle ilişkili bir bütün olarak tanımlayarak açıklayan kitap, İlban Ertem, Deniz Karagül ve Kadir Abbas’ın şahane çizimleriyle de daha bir zenginleşmiş.

  • Künye: Sezar Atmaca – Denizcilik Alfabesi, çizimler: İlban Ertem, Deniz Karagül ve Kadir Abbas, İletişim Yayınları, hobi, 72 sayfa

Yayınlayan

Kitap Kokusu

Kitap Kokusu’nda, kitaplarla ilgili kısa tanıtımlara yer veriliyor. Her kitabı değil, türünün en iyisini sunmayı amaçlıyoruz. Okurların blogu daha rahat kullanabilmeleri için, kitap türüne, yazarına, yayımlandığı yıla, yayınevine ve barındırdığı temalara göre kategorilere ayrıldı, etiketlendi. Blog, her gün yeni kitaplarla zenginleşecek… İyi okumalar… E-posta: kitapkokusutr@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.